APAYDIN, “GERÇEK GÜÇ ÖĞRETMENLERİNİZDİR”

ANKARA – 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak yazılı mesaj yayınlayan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, ülkemizin ve ailelerin geleceği olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirerek hayata tutunmalarını sağlayan öğretmenlerin en değerli eli öpülesi kişiler olduklarını kaydederek, “Geleceğe olan güvenimizin teminatı iyi yetişmiş, kendini geliştirmiş, donanımlı ve vizyon sahibi öğretmenlerimiz ile onların yetiştireceği çocuklarımız ve gençlerimizdir' dedi.

0
1871

“BİR HARF ÖĞRETENİN 40 YIL KÖLESİ OLURUZ”

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, mesajında şunları dile getirdi, “İnsanlık tarihinin en kutsal mesleklerinden birisi hiç şüphesiz öğretmenliktir. Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Onlar, topluma yön veren, ışık tutanlardır. Onlara verdiğimiz değer, medeniyetimizin de ölçüsünü ifade eder. Bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyebilen bir kültürde öğretmenler her zaman baş tacıdır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te yeni yetişen Cumhuriyet nesli gençlerimizi öğretmenlerin eseri olarak görmüş, gelişmişliğin eğitimden ve öğretmenlerin elinden geçtiği mesajını vermiştir.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) olarak bu bilinçle, ilköğretim okullarından başlayarak eğitimin her kademesinde elimizden tutan, bizlerin ve ülkemizin başarısında büyük emeği olan çok kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, eğitim ordumuza şükran ve saygılarımı sunuyorum.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER