BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ ÜNYE’DE

Başbakan Yardımcısı Hükümet Sözcüsü Ünyeli hemşerimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak üzere Ünye’ye geldi.

0
1334

Ünye Belediyesi tarafından Kalibya World Otel’de düzenlenen kahvaltı programına katılan Numan Kurtulmuş, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla programda bir araya geldi. Programa Kurtulmuş’un yanı sıra, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Garnizon Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, Ordu Vali Yardımcısı Ünye Kaymakam Vekili Fatih Görmüş, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

Ünye’ye yapılan yatırımlara ilişkin konuşmasında bilgi veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’nin en temel dört meselesi olduğunu ifade ederek, “Ünye’nin temel dört meselesi var. Bunların en başında Ünyeport olarak ifade ettiğimiz Ünye Limanımız geliyor. İkincisi İç Anadolu bağlantı yolu, üçüncüsü üniversite alanı, dördüncüsü ise OSB’dir. Bunların tamamında bir noktaya kadar adımlar atıldı. Ancak bunların tetikleyici olan proje en az 7 bin kişinin istihdam edileceği Ünyeport son derece önem arz etmektedir. Siyasilerimiz, STK’la birlikte büyük projeler yol almaya devam etti. Bununla ilgili Sayın Başbakan Yardımcımız başta olmak üzere sizden destek ve gayret zaten vardı bunu bekliyoruz” dedi.

ÜNYE OSB TÜZEL KIŞILIK KAZANDI

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, programda ülke siyasetine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından Ünye ve Ordu’daki yatırımların son durumunu değerlendirdi.

Ünye’nin dört temel meselesinden biri olan Ünye OSB’ye ilişkin Kurtulmuş, “Ünye ile ilgili çalışmaları ve Ordu’nun geneli ile ilgili çalışmaları da önemli bir koordinasyon çerçevesinde sürdürüyoruz. Ünye Belediye Başkanımız Ünye ile ilgili 4 proje saydı. Bunlardan birisi olan OSB’nin artık tüzel kişilik kazanması sabah Bakan beyin attığı imza ile birlikte gerçekleşmiş oldu” dedi.

ÜNYE ILE ILGILI PROJELERI YAKINEN TAKIP EDIYORUM

Ünye ile ilgili projeleri yakinen takip ettiğini iade eden Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Ünye Kampus binası ile ilgili yer tespiti, proje çalışmaları belli bir aşamaya geldi. İnşallah orada da hızlanacaktır. Ünye ile ilgili diğer projeleri de yakinen takip ediyoruz. İnşallah öyle bir noktaya gelir ki belli yerlerde trafiğe kapatılmış olan tarihi yerleri gezebilecek belki elektrikli, akülü arabalarla turistik bir şekilde gezdirilecek bir imkan olur. Burası bir turizm beldesi olarak canlanmış olur. Bu otelin Ünye’ye kazandırılmış olması fevkalade önemlidir. Otelin değerli sahibi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah hayırlı bol kazançlar versin. İnşallah bu otel Bu anlamda insanların konaklaması bakımından ciddi bir güç oluşturacaktır.”

ULUSLARARASI ÇOCUK İSTISMARI KONGRESI ÜNYE’DE

2018 yılında Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Çocuk İstismarının önlenmesi kongresinin 3.sünün Ünye’de gerçekleştirileceğini ifade eden Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “2018 yılında burada Uluslararası bir kongreyi tertipleyeceğiz. Bunun kararı verildi. Uluslararası alanda çocuk istismarının önlenmesi ile ilgili kongreye Türkiye ev sahipliği yapacak. Türkiye’de de Ünye ev sahipliğini yapacak. Bununda hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İNSANLARIMIZ HAYRINA BÜTÜN MESAIMIZI HARCAMAK MECBURIYETINDEYIZ

“İnsanlarımız hayrına bütün mesaimizi harcamak mecburiyetindeyiz” diye konuşan Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Burada en temel meselelerden bir tanesi istihdamın arttırılması, istihdamın arttırılması için çeşitli çalışmalarımız devam ediyor. Akkuş’ta Cezaevi’nin hızlı bir şekilde yapımı ile ilgili süreç başlamıştır. Ünye limanının harekete geçmesi ile çok sayıda istihdam oluşturulacak ve bölgenin çehresi değişecektir. Üniversite kampusunun yeni bir kampus haline gelmesi ile birlikte, belki ilave fakültelerde buraya getirilerek hem öğrenci bakımından, hem burada çalışacak insanlar açısından da ilave bir istihdam oluşmuş olacak. İnşallah ağız tadıyla, huzur içerisinde Ünye’yi Ordu’yu daha ileri götürecek çalışmalara imza atmak nasip olur. Hep birlikte omuz omuza, yan yana kim üzerine ne sorumluluk düşüyorsa o sorumlulukları yerine getirerek, yerel yönetimlerimizle, merkezi yönetimimizle, merkezi hükümetimizin birimleri ile hep birlikte bu çalışmaları sürdürürüz. Bütün bu makamlar, mevkiler bunların hepsi gelip geçicidir. Her birimiz bulunduğumuz bu yerlerdeki çalışmaları milletin hayrına, bütün mesaimizi harcamak mecburiyetindeyiz. İnşallah bunun sonucu olarak da kendi hemşerilerimize, vatanımıza, milletimize değerli katkılarda bulunuruz”

“Türkiye zor bir süreçten ama kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor” ifadesini kullanan Numan Kurtulmuş, ülkemizin içinde bulunduğu süreç, terör örgütleri ile yapılan mücadeleler konusunda açıklamalar bulundu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER