ÜLKÜCÜLERDEN HUKUK FAKÜLTESİNE DEKLARASYON

19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi Seçimleri yeni başlamasına rağmen yaşanan olaylar tepki çekmeye başladı. Çarşamba Hukuk Fakültesinde gerçekleşen seçimde, imza sayısından çok oy çıktı. Yönetmeliğe göre seçimin iptali gerekliyken, dekanlık "inceleyeceğiz" dedi.

0
8139

İddialara göre,  29.11.2016 tarihinde Çarşamba’da bulunan Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinde 1. Sınıflar için gerçekleşen sınıf temsilciği seçiminde imza sayısından çok kullanılan oy çıktı. Fakülte Dekanlığı umursamaz tavrına tepki gösteren rakip aday, yönetmelik gereği seçimin direk iptalini gerektirirken, dekanlığın geçiştirir bir tavırla seçimin inceleneceğini belirttiğini ve  istediği seçim sonuç tutanağının mesai saati bittiği bahane gösterilerek verilmediğini söyledi.

ÜLKÜ OCAKLARI SERT TEPKİ GÖSTERDİ.

Gerçekleşen bu durum karşısında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanı Hüseyin Kürşat GEZE, sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamayla sert tepki gösterdi. İsim kullanmadan tüm Fakülte yönetimlerine özellikle Hukuk Fakültesi yönetimine tepki göstererek, Adaletsiz yönetimlere her zaman sert tepki göstereceklerini bildiren GEZE, “Hukuk’ta hukuksuzluk yapacak kadar aciz duruma düşen, psikolojisi enselerinde hissettikleri yenilgi ile bozuk, kafaları ruhlarına kadar sarılı bir baskı ile karışık, benlik hırsı ile ne yaptığını bilmez bir vaziyette saldırgan tavırlar sergileyen bir yapı ile mücadele eden gençleri tebrik ediyorum… En büyük silahları inanç olan bu gençler asla sahipsiz değildir. İşleyişi tarafsız ve adaletli yönetmekle mükellef olanların usûllere uymadıkları an en ciddi duruş ve tavrımızla karşılarında olacağımızdan hiç şüphesi olmasınlar.. Muhataplarına duyurulur !..” dedi.

haber-metni

ÜNİVERSİTE SEÇİMLERİNDEKİ USULSUZLUKLER MECLİSE TAŞINMIŞTI.

9 Kasım 2016 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Grup başkanvekili Samsun Milletvekili Erhan USTA, mecliste yapmış olduğu konuşmadaMalum ülkemiz ciddi sorunlarla boğuşuyor. Ülkede ciddi bir karışıklık var. Aslında benzer bir durum maalesef üniversitelerimizde de var. Bugünlerde üniversitelerimizde öğrenci temsilci seçimleri yapılıyor. Fakat üniversitedeki seçimlere ciddi bir dayatmanın baskının olduğunu müşahede ediyoruz. Ciddi şikâyetler geliyor. Bırakalım öğrencilerimiz centilmence mücadelesini yapsınlar. Seçimlerini yapsınlar. Demokrasiye olan inançlarını yitirmesinler. Gençliğin moralini bozmayalım. Hür iradesiyle seçimlerinin yapsınlar. Ülkede müdahalelerin liyakatsiz insanların bir yerlere getirilmesinin ne tür sonuçlar doğurduğunu gördük. O yüzden ben bunu son derece yanlış buluyorum.” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER